System ogrzewania płaszczyznowego

W miesiącach zimowych tęsknimy się za przyjemnym ciepłem w zaciszu domowym, latem natomiast dom ma być przyjemnie chłodny. Poza komfortem cieplnym zwracamy uwagę również na to, aby nasz dom był ekonomiczny i zgodny z zasadami ekologii. Nie może to jednak przesłaniać indywidualnych planów aranżacji własnego domu czy jakości życia.

Odpowiedzią na tak stawiane wymogi inwestorów są systemy ogrzewania płaszczyznowego.

Nieustannie rosnące zainteresowanie systemami ogrzewania płaszczyznowego jest efektem wielu czynników, z których najistotniejsze dla użytkownika to ich zalety:

  • oszczędność energii
  • komfort cieplny
  • estetyka wnętrz
  • uwarunkowania zdrowotne

W dobie stałego wzrostu cen nośników energii  istotną alternatywą dla tradycyjnych instalacji grzewczych stały się bardziej energooszczędne systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Koszty eksploatacji systemów płaszczyznowych są znacznie niższe od tradycyjnych . Obniżenie temperatury powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu przeciętnie o 2 ºC ( bez pogorszenia komfortu termicznego) przekłada się na oszczędności energii nawet do 12%.

Natomiast stosunkowo niska temperatura czynnika grzewczego pozwala na zastosowanie nowoczesnych, wydajniejszych źródeł ciepła – w tym wysokosprawnych kotłów gazowych, kondensacyjnych, a także niekonwencjonalnych urządzeń typu pompa ciepła czy kolektorów słonecznych.

Komfort cieplny

Na dobre samopoczucie człowieka mają wpływ określone warunki otoczenia. Temperatura powietrza, jego prędkość, wymiana, temperatura promieniowania i wilgotność stanowią tutaj wartości decydujące. Komfort termiczny dla większości z nas waha się pomiędzy 20°C a 22°C. Zaletą ogrzewania płaszczyznowego – w porównaniu do powszechnie stosowanych grzejników –  jest możliwości wyboru niższych temperatur dla pomieszczenia – bez pogorszenia komfortu cieplnego.

Ogrzewanie powierzchniowe ma niemal idealny profil temperaturowy

Jednocześnie niska temperatura powierzchniowa stanowi najlepszą bazę optymalnej cyrkulacji powietrza. Jest to podstawowy warunek równomiernego rozkładu ciepła wewnątrz pomieszczeń i zapobiega niepożądanym zjawiskom przeciągów.

Estetyka wnętrz  – dowolność wyboru

Systemy ogrzewania powierzchniowego są niemal niewidoczne, nie wymagają uwzględniania miejsc zajmowanych przez grzejniki i tym samym umożliwiają optymalne aranżowanie przestrzeni domu.

Polecany przez nas system ogrzewania doskonale sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych –  nadaje się do większości pokryć podłogowych, takich jak płytki ceramiczne, dywany, winyl, parkiet czy laminat.

Uwarunkowania zdrowotne

Systemy ogrzewania powierzchniowego z ich niskimi temperaturami użytkowymi są niemal czystym ogrzewaniem promieniowym i mają temperaturę względnie bliską temperaturze pomieszczenia.

Wpływa to znacząco na lepsze warunki higieniczne w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe, dzięki swym umiarkowanym temperaturom i nieznacznym różnicom, zapobiega efektowi konwekcji i zawirowaniom kurzu. Równocześnie równomierne ciepło powierzchniowe powstrzymuje rozwój roztoczy i powstawanie pleśni, dzięki czemu stanowi sporą zaletę dla jakości życia alergików.  Zdrowe powietrze, o odpowiedniej wilgotności, zmniejsza również ryzyko wystąpienia przeziębień, zmęczenia i senności.

Oferowany przez nas kompletny program instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego ma w szczegółach dopasowane do siebie komponenty i dzięki temu oferuje naszym Klientom maksimum jakości i niezawodności.

Dodatkowym atutem jest fachowe doradztwo i bogata oferta serwisowa, która wspiera Państwa w najlepszy możliwy sposób.

Gwarantujemy Państwu znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania dla stworzenia doskonałego klimatu i samopoczucia w domowym zaciszu.